Opony z butelek PET

Opony z butelek PET – czy to możliwe?

Tworzywa sztuczne, popularnie nazywane „plastikiem” to jednocześnie zbawienie, jak i zagrożenie naszych czasów. Konsumenci cenią je za szerokie spektrum możliwych zastosowań, lekkość i wytrzymałość, producenci – za łatwość produkcji i niewielki koszt. Problem pojawia się jednak, kiedy dany produkt przestaje być już „potrzebny”, a użyty plastik staje się odpadem.

500 miliardów butelek powstaje
w ciągu jednego roku

40 sztuk wystarczy do produkcji
jednego kompletu opon Continental

Butelka PET to jeden z najpowszechniejszych śmieci w naszym otoczeniu.

Ocenia się, że każdego roku na świecie produkowanych jest ich nawet 500 miliardów. Wyrzuca się je równie łatwo, co kupuje, dlatego jednym z najważniejszych ekologiczny wyzwań naszych czasów jest znajdowanie nowych sposobów na skuteczny recykling butelek PET.

W Continental wiemy o tym bardzo dobrze, dlatego wymyśliliśmy i wkrótce po tym – wprowadziliśmy na rynek opony, których osnowy wykonane są z przędzy poliestrowej, pozyskiwanej w innowacyjnym procesie recyklingu plastikowych butelek PET. Naszą nową technologię nazwaliśmy ContiRe.Tex.

Nie ma w niej żadnych dodatkowych, zużywających zasoby czy wpływających na środowisko „etapów pośrednich”, co oznacza, że technologia ta jest o wiele bardziej wydajna w porównaniu z innymi, standardowymi metodami.

Na jeden zestaw opon wykonanych w technologii ContiRe.Tex używamy około 40 plastikowych butelek PET. Opony z technologią ContiRe.Tex mają specjalne logo na ścianie bocznej („Contains Recycled Material”).

Aby nasze opony były jeszcze bardziej energooszczędne i przyjazne dla środowiska, Continental nie spoczywa na laurach i nadal prowadzi intensywne badania nad alternatywnymi materiałami do zastosowania w produkcji.

Technologia pozyskiwania z plastikowych butelek włókien do produkcji opon osiągających najwyższe osiągi.

Każdej minuty 1 milion butelek plastikowych trafia do środowiska jako odpad. Tylko połowa z nich zostaje odzyskana. Jedną z metod pokonania tego problemu jest uczynienie butelek PET cennym źródłem materiału do produkcji opon.

  • Nasi inżynierowie zutylizowali butelki w unikatowym procesie, zamieniając je w budulec korpusu opon.

  • Aż 40 butelek PET zazwiera komplet opon z technologią ContiReTex.

  • Wytrzymałość i bezpieczeństwo nie odbiegają od standardów opon “tradycyjnych”.

  • ContiReTex to odpowiedź na potrzebę konsumentów na korzystanie z produktów przyjaznych środowisku.

  • Opony ContiReTex są już dostępne na polskim rynku. Dostępne modele to: EcoContact 6, PremiumContact 6 i AllSeasonContact w wybranych rozmiarach.

Dołącz do akcji
“Razem nam po drodze z ekologią”

Dowiedz się więcej

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.